UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1073085
Dzisiaj: 221
Obecnie: 4

W drodze na Wawel

W drodze na Wawel

Na dziedzińcu Wawelu

Na dziedzińcu Wawelu

Przed Fabryką Schindlera

Przed Fabryką Schindlera

Fundacja Leadership in Agriculture w Polsce

W dniach 25-29 lutego przebywała w Polsce grupa członków kalifornijskiej fundacji Leadership in Agriculture. Goście odwiedzili Kraków w ramach swej studyjnej europejskiej podróży. Przyjechali pociągiem z Kijowa i zamieszkali w wyróżnionym ostatnio hotelu Best Western Monopol Kraków. W niedzielę zwiedzali miasto. Byli zachwyceni Wawelem i poruszeni ekspozycją w dawnej Fabryce Schindlera. Kolacja na Kazimierzu z występem klezmerskiego trio „The Saints” zakończyła weekend.

 

Najważniejszym wydarzeniem wizyty amerykańskich farmerów była poniedziałkowa konferencja w Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie, którą oprócz gości zaszczycili swoją obecnością najwyżsi rangą urzędnicy związani z rolnictwem: dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Geodezji Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego Jan Grabski, prezes Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej Ryszard Czaicki, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach Bronisław Dutka, dyrektor Zakładu Doświadczalnego Instytutu Hodowli Roślin w Grodkowicach Stanisław Placek i gospodarz Centrum dyrektor Jarosław Bomba. W spotkaniu wzięli także udział Państwo Paulina i Adrian Trybulec prowadzący firmę Agro Bio Produkt i gospodarujący w ekologicznym gospodarstwie Jan Nawieśniak.

 

We wtorek członkowie fundacji byli gośćmi prorektora AGH prof. dra hab. inż. Jerzego Lisa i Dziekana Wydziału Paliw prof. dra hab. Piotra Tomczyka. Być może dzięki temu spotkaniu zostanie nawiązana bliższa współpraca AGH ze stanowym Uniwersytetem Fresno, z którym związana jest Fundacja Leadership in Agriculture.

 

W czasie krótkiego pobytu w Polsce goście z USA zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W środę rano odjechali do Brna czeskim autokarem na spotkanie z kolejnym krajem europejskiej tury.

 

 

Autor zdjęć: Ireneusz Spychalski

Autor:Boss

W muzeum Auschwitz-Birkenau

W muzeum Auschwitz-Birkenau

Seminarium w Centrum Doradztwa Rolniczego

Seminarium w Centrum Doradztwa Rolniczego

Spotkanie w AGH

Spotkanie w AGH