Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826
Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826
Pan Eugeniusz Roszkowski z synem opowiadają o swojej farmie
|
Przyjęcie w gospodarstwie Państwa Gnatowskich bylo bardzo serdeczne
|
Pokaz instalacji do produkcji biopaliw
|
powitanie przed Zespołem Szkół Rolniczych w Rudce
|
spotkanie w szkole
|
prezentacja szkolnego gospodarstwa
|
W dniach 22-27 pażdziernika 2012 r. Welcome Tourist podejmował w Polsce dwie grupy studentów szkół rolniczych z Francji na zlecenie naszego słowackiego partnera. Oprócz grupy CFA Nature zajmowaliśmy się studentami ze Szkoły Agrilia Formation z Landrou.
Grupa przyleciała do Warszawy i po popołudniowym spacerze w Łazienkach, kolacji na Starym Mieście i noclegu w naszym zaprzyjaźnionym praskim hotelu wyruszyła w podróż studyjną na Podlasie. Pierwszą bazą był Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu Dyrektor Jan Zalewski ze współpracownikami zaprezentował działalność Ośrodka. Studenci spotkali się też z okolicznymi rolnikami Panami Roszkowskim i Gnatowskim, producentami pasz i mleka.
Ośrodek w Szepietowie przygotował bogate garden-party, na którym do późna trwały rozmowy o polskim i francuskim rolnictwie.
W kolejnych dniach pobytu na Podlasiu studenci odwiedzili Zespół Szkół Rolniczych w Rudce mieszczący się w okazałym, zabytkowym pałacu Ossolińskich, najlepszego producenta mleka w Polsce w klasie gospodarstw do 200 ha Pana Sylwestra Jaszczołta oraz polsko-francuskie Zakłady POLSER w Siemiatyczach, produkujące sery twarde i pleśniowe, m.in. słynne sery „President”. Niezapomnianym przeżyciem była wizyta w Białowieży i w Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego (Lista UNESCO).
Niewątpliwie jednym z najciekawszych punktów programu było zwiedzanie jednego z trzech zakładów produkcyjnych firmy PRONAR. Zaskoczeniem był fakt, że w niewielkiej miejscowości znajduje się jedna z największych polskich firm produkcyjnych. Z jej linii montażowych schodzi około 35 rodzajów ciągników i ponad 60 różnego rodzaju przyczep dla rolnictwa i budownictwa. W PRONARZE produkowane są także różne maszyny komunalne do czyszczenia miast, strzyżenia traw, utylizacji odpadów. Wizyta zakończyła się obiadem w zakładowej restauracji i obdarowaniem wszystkich prezentami i katalogami.
W programie znalazła się jeszcze duża ferma drobiu (blisko pół miliona kurcząt rocznie) i hodowla bydła mięsnego, a także jeden z największych zakładów tego typu w Polsce, Zakłady Spirytusowe „Polmos” w Białymstoku, produkujące m.in. słynną polską wódkę „Żubrówkę”.
W turystycznym programie podróży studyjnej znalazły się jeszcze wizyta w największej w Polsce synagodze w Tykocinie i w ostatnim dniu pobytu zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie.
Program na Podlasiu był realizowany przez nas po raz pierwszy, ale wróżymy mu duże powodzenie, ze względu na wysoką jakość merytoryczną przygotowanych wizyt studyjnych i standard świadczeń.
Wspólne zdjęcie z jednym z najlepszych polskich hodowców bydła mlecznego Sylwestrem Jaszczoltem
|
Nowoczesna hala udojowa w gospodarstwie Sylwestra Jaszczolta
|
na fermie Państwa Hryniewieckich
|
hala montażu przyczep w Zakładach Pronar
|
linia montażu ciągników w Pronarze
|
spotkanie w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
|