UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1547945
Dzisiaj: 38
Obecnie: 2

Polska w 13 dni

Największy z programów objazdowych. Pokazujący największe polskie miasta – Warszawę, Gdańsk, Toruń, Poznań, Wrocław i Kraków. Przybliżajacy zabytki Mazowsza, Pomorza, Warmii i Mazur, Wielkopolski, Dolnego Śląska i Małopolski. Intensywny i ciekawy. Najpełniejsza panorama kraju w naszej ofercie.

 

Dzień 1

Przylot do Warszawy. Spotkanie z polskim pilotem i transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 2

Zwiedzanie Warszawy. W programie Stare Miasto, Zamek Królewski, Trakt Królewski, Muzeum Chopina, Łazienki i Pałac w Wilanowie. Kolacja w restauracji na Starym Mieście. Nocleg.

 

Dzień 3

Przejazd do Żelazowej Woli, miejsca urodzenia Fryderyka Chopina i zwiedzanie muzeum. Wyjazd w kierunku Olsztyna. W drodze wizyta w Stębarku, gdzie miała miejsce bitwa pod Grunwaldem w 1410 roku. Popołudniowe zwiedzanie Olsztyna i jego zabytków. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 4

Wyjazd do Świętej Lipki, najpiękniejszego Sanktuarium Maryjnego na północy Polski. Po wysłuchaniu koncertu organowego przejazd do Gierłoży i zwiedzanie ruin Wolfschanze, wojennej kwatery Hitlera. Po zwiedzeniu Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim przejazd przez Ornetę i Pasłęk do Malborka. Wieczorne zwiedzanie największego w Polsce gotyckiego zamku. Kolacja i nocleg w hotelu w Malborku.

 

Dzień 5

Przejazd do Gdańska. Zwiedzanie Starego Miasta z Drogą Królewską, ,Ratuszem, Dworem Artusa, Domem Uphagena, Kościołem Mariackim. Po przerwie na posiłek przejazd statkiem „Żeglugi Gdańskiej” na Westerplatte, gdzie padły pierwsze strzały II Wojny Światowej. Spacer do pomnika obrońców Westerplatte a następnie przejazd autokarem do parku i katedry w Oliwie. Póżnym popołudniem przejazd do Sopotu i spacer po molo. Powrót do Gdańska na kolację i nocleg w hotelu.

 

Dzień 6

Wyjazd do Torunia. Po drodze krótka wizyta w jednym z najpiękniej położonych polskich miast, Chełmnie nad Wisłą, nazywanym „Krakowem Północy”. W Toruniu zwiedzanie Starego Miasta z lokalnym przewodnikiem a następnie przejazd do Gniezna, pierwszej stolicy Polski. Zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej ze srebrnym sarkofagiem Św. Wojciecha i słynnymi „drzwiami gnieźnieńskimi”, arcydziełem sztuki romańskiej. W godzinach wieczornych przyjazd do Poznania. Nocleg i kolacja w hotelu.

 

Dzień 7

Zwiedzanie Starego Miasta w Poznaniu z kościołem farnym, ratuszem i zabytkowymi kamienicami rynku. Przejazd na Wyspę Katedralną i zwiedznie Katedry Poznańskiej z jej podziemiami. W godzinach popołudniowych wyjazd  do Wrocławia. Po drodze zwiedzanie pałacu Sułkowskich w Rydzynie, jednej z licznych w Wielkopolsce rezydencji magnackich. Po przyjeździe do Wrocławia wieczorny spacer po Ostrowiu Tumskim, kolacja i nocleg.

 

Dzień 8

Zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem i wizyta w Oddziale Muzeum Narodowego „Panorama Racławicka”.Obejrzenie jednego z największych na świecie obrazów, przedstawiającego bitwę pod Racławicami w czasie insurekcji kościuszkowskiej 1794 roku.Wyjazd z Wrocławia do Świdnicy, zwiedzanie słynnego, największego w Polsce drewnianego Kościołą Pokoju, figurującego od 2001 roku na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przejazd do Książa i zwiedzanie największego na Dolnym Śląsku zamku, palmiarni z 1914 roku i stadniny koni. Przejazd na kolację i nocleg do Zagórza Śląskiego.

 

Dzień 9

Wyjazd do Krakowa. Po drodze zwiedzanie browarów tyskich (założonych w 1629 roku) lub Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświecimiu. Przejazd do Krakowa na kolację i nocleg w hotelu.

 

Dzień 10

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Plac Matejki, Barbakan, Brama Floriańska, Sukiennice, Kościół Mariacki, wzgórze wawelskie z zamkiem królewskim i katedrą z grobami królów i bohaterów narodowych, kościół Franciszkanów i Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. W godzinach popołudniowych przejazd do Wieliczki i zwiedzanie słynnej Kopalni Soli (na liście UNESCO od 1978 roku). Powrót do Krakowa i kolacja z muzyką klezmerską w restauracji na Kazimierzu, dawnej dzielnicy żydowskiej.

 

Dzień 11

Wyjazd do Zakopanego, zimowej stolicy Polski. Zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego, wizyta na zakopiańskim targu serów i wyrobów rękodzieła artystycznego. Wyjazd kleją górską na Gubałówkę a po przerwie na posiłek przejazd do Doliny Kościeliskiej i spacer w głąb Doliny. Kolacja w karczmie góralskiej i powrót na nocleg do Krakowa.

 

Dzień 12

Wyjazd z Krakowa do Częstochowy. Po drodze przejazd przez Ojcowski Park Narodowy, jeden z najbardziej malowniczych zakątków Polski. W Częstochowie zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego, miejscowego muzeum i skarbca katedralnego. Przejazd do Warszawy. Uroczysta kolacja na Starym Mieście i nocleg w hotelu.

 

Dzień 13

Transfer do portu lotniczego. Zakończenie programu imprezy i wylot z Warszawy.