UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1365955
Dzisiaj: 106
Obecnie: 3

Warmia, Mazury i Pomorze Wschodnie

Tygodniowy program objazdowy obejmujący Warmię, Mazury i Pomorze Wschodnie. Zaczynamy go w Poznaniu, ale może się równie dobrze rozpoczynać w Warszawie lub Gdańsku. Pozwala także dobrze poznać jedno z najpiękniejszych polskich miast – Gdańsk oraz rejon Zatoki Puckiej i Półwysep Helski.

 

 

Dzień 1

Przyjazd do Poznania. Popołudniowe zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wyspa Katedralna, Kościół Farny, rynek i ratusz. Kolacja w znanej poznańskiej restauracji „Pod Koziołkami”. Nocleg w hotelu w centrum miasta.

 

Dzień 2

Wyjazd do Torunia i zwiedzanie toruńskiej starówki z lokalnym przewodnikiem. Wieczorem przyjazd do hotelu w pobliżu Mikołajek. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 3

Przejazd do Mikołajek i podróż statkiem „Żeglugi Mazurskiej” z Mikołajek do Rucianego Nida. Po blisko trzygodzinnej podróży  kanałami i jeziorami mazurskimi kontynuacja podróży autokarem do Wojnowa i zwiedzanie niewielkiego klasztoru Filiponów, odłamu kościoła prawosławnego. Z Wojnowa przejazd do leśniczówki, gdzie urodził się znany niemiecki poeta Ernst Weichert. Po zwiedzeniu ekspozycji niewielkiego muzeum przejazd do legendarnej Galindii i udział w inscenizacji pradawnych obrzędów z udziałem Wikingów i plemienia Galindów. Po inscenizacji targu niewolników i wykupieniu wszystkich nieco przestraszonych turystek wspólna kolacja i powrót do hotelu.

 

Dzień 4

Wyjazd do perły mazurskiego baroku, sanktuarium maryjnego w Świetej Lipce. Po wysłuchaniu krótkiego koncertu organowego przejazd do Kętrzna i zwiedzanie miejscowego zamku. Po przerwie na posiłek wyjazd do Sztynortu i spacer wokół dawnej rezydencji grafa Lendorffa. Przerwa na kawę i domowe ciasto w gościnnym domu Państwa Dicti we wsi Sądry i zwiedzanie ich przydomowego mazurskiego muzeum, pełnego dawnych sprzętów domowych i starych maszyn rolniczych. Powrót do hotelu na rybną kolację i grill-party nad jeziorem.

 

Dzień 5

Wyjazd do Olsztyna i zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem a następnie przejazd do wioski Buczyniec położonej przy urządzeniach transportujących statki przez morenowe wzgórza na trasie słynnego Kanału Elbląskiego, jednego z unikalnych zabytków techniki w Europie. Obserwacja przeciągania statków na specjalnych platformach. Kolejnym odwiedzanym miastem jest Malbork z największym polskim średniowiecznym gotyckim zamkiem krzyżackim. Po zwiedzeniu zamku kolacja w zamkowym hotelu i przejazd do Gdańska. Zakwaterowanie i nocleg w centrum miasta.

 

Dzień 6

Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem – Ratusz, Długi Targ, Dwór Artusa, Kościół Mariacki, Dom Uphagena.
Po południu czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 7

Wyjazd statkiem na Półwysep Helski. W rybackiej wiosce Hel zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa i fokarium. Przejazd autokarem do Oliwy. Zwiedzanie oliwskiego parku i katedry oliwskiej. Wysłuchanie krótkiego koncertu organowego na jednych z najpiękniejszych w Europie organach. Przejazd do Sopotu, znanej miejscowości wypoczynkowej i spacer po drewnianym molo. Dzień kończy uroczysta kolacja w jednej z eleganckich restauracji na gdańskiej starówce.

 

Dzień 8

Zakończenie programu. Wyjazd w drogę powrotną do domu.