Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826
Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826
Program obejmuje tereny dawnej Galicji z Krakowem, Lwowem , Żółkwią, Sanokiem, Krosnem i Tarnowem. Zwiedzanie miast, zabytków, muzeów ale także ciekawe spotkania z ludźmi i wspólne rozmowy o historii i teraźniejszości regionów.
Program autorski naszego partnera z Niemiec.
Dzień 1.
Przyjazd do Krakowa. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja na Starym Mieście.
Dzień 2.
Zwiedzanie Krakowa. Rynek, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, Collegium Maius, Zamek i Katedra na Wawelu. Po obiedzie wizyta w żydowskiej dzielnicy Kazimierz i kolacja w restauracji z muzyką klezmerską.
Dzień 3.
Wyjazd autokarem do Lwowa. W drodze zwiedzanie Muzeum Pałacowego w Łańcucie, powozowni i parku. W Jarosławiu zwiedzanie synagogi. Przyjazd do Lwowa w godzinach wieczornych. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 4.
Zwiedzanie Starówki lwowskiej, rynek, ratusz, Czarna Kamienica, zabytkowa apteka, dzielnice armeńska i żydowska, Baszta Prochowa. Po obiedzie spacer na Wysoki Zamek, a wieczorem spektakl w Operze Lwowskiej lub koncert. Kolacja w hotelu.
Dzień 5.
Przejazd do Żółkwi. Po drodze wizyta w miejscowościach założonych przez kolonistów niemieckich. Zwiedzanie katedry Św. Wawrzyńca w Żółkwi, synagogi i domów żydowskich.
Miejsce urodzenia żydowskiej pisarki S. Landmann. Przejazd do wsi Krechiv i zwiedzanie zabytkowego klasztoru i ogrodów klasztornych. Powrót do Lwowa na kolację i nocleg.
Dzień 6.
Przejazd do Drohobycza. Dom Bruno Schulza. Spotkanie z lokalną gminą żydowską. Przejazd przez Sambor do Przemyśla. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 7.
Spotkanie w Południowo-Wschodnim Instytucie Naukowym. Wykład i dyskusja o mniejszościach etnicznych pogranicza. Zwiedzanie Przemyśla. Obiad, czas wolny, a wieczorem spotkanie z grupą mniejszości ukraińskiej w Przemyślu na zamku przemyskim. Wspólna kolacja i kolejny nocleg w Przemyślu.
Dzień 8.
Wyjazd do Sanoka. W drodze zwiedzanie magnackiej rezydencji w Krasiczynie wraz z parkiem. Obiad w Sanoku na terenie jednego z największych w Polsce skansenów architektury wiejskiej. Przejazd do Krosna, zwiedzanie Starówki krośnieńskiej i Muzeum Regionalnego z piękną, największą w Polsce kolekcją lamp naftowych. Nocleg w uzdrowisku Iwonicz Zdrój. Po kolacji spacer po kurorcie.
Dzień 9.
Wyjazd do Tarnowa. Zwiedzanie Starego Miasta i Muzeum Etnograficznego z działem poświęconym Romom w Polsce ich twórczości i kulturze. Obiad w romskiej restauracji.
Przejazd do Krakowa na nocleg lub nocny pociąg do Berlina (przez Szczecin). W drodze kolacja pożegnalna w typowo galicyjskiej restauracji. Zakończenie programu.