UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1530120
Dzisiaj: 81
Obecnie: 2

Na styku kultur - polskiej, ukraińskiej i żydowskiej

Program obejmuje tereny dawnej Galicji z Krakowem, Lwowem , Żółkwią, Sanokiem, Krosnem i Tarnowem. Zwiedzanie miast, zabytków, muzeów ale także ciekawe spotkania z ludźmi i wspólne rozmowy o historii i teraźniejszości regionów.

Program autorski naszego partnera z Niemiec.

 

 

Dzień 1.

Przyjazd do Krakowa. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja na Starym Mieście.

 

Dzień  2.

Zwiedzanie Krakowa. Rynek, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, Collegium Maius, Zamek i Katedra na Wawelu. Po obiedzie wizyta w żydowskiej dzielnicy Kazimierz i kolacja w restauracji z muzyką klezmerską.

 

Dzień  3.

Wyjazd autokarem do Lwowa. W drodze zwiedzanie Muzeum Pałacowego w Łańcucie, powozowni i parku. W Jarosławiu zwiedzanie synagogi. Przyjazd do Lwowa w godzinach wieczornych. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień  4.

Zwiedzanie Starówki lwowskiej, rynek, ratusz, Czarna Kamienica, zabytkowa apteka, dzielnice armeńska i żydowska, Baszta Prochowa. Po obiedzie spacer na Wysoki Zamek, a wieczorem spektakl w Operze Lwowskiej lub koncert. Kolacja w hotelu.

 

Dzień  5.

Przejazd do Żółkwi. Po drodze wizyta w miejscowościach założonych przez kolonistów niemieckich. Zwiedzanie katedry Św. Wawrzyńca w Żółkwi, synagogi i domów żydowskich.
Miejsce urodzenia żydowskiej pisarki S. Landmann. Przejazd do wsi Krechiv i zwiedzanie zabytkowego klasztoru i ogrodów klasztornych. Powrót do Lwowa na kolację i nocleg.

 

Dzień  6.

Przejazd do Drohobycza. Dom Bruno Schulza. Spotkanie z lokalną gminą żydowską. Przejazd przez Sambor do Przemyśla. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień  7.

Spotkanie w Południowo-Wschodnim Instytucie Naukowym. Wykład i dyskusja o mniejszościach etnicznych pogranicza. Zwiedzanie Przemyśla. Obiad, czas wolny, a wieczorem spotkanie z grupą mniejszości ukraińskiej w Przemyślu na zamku przemyskim. Wspólna kolacja i kolejny nocleg w Przemyślu.

 

Dzień  8.

Wyjazd do Sanoka. W drodze zwiedzanie magnackiej rezydencji w Krasiczynie wraz z parkiem. Obiad w Sanoku na terenie jednego z największych w Polsce skansenów architektury wiejskiej. Przejazd do Krosna, zwiedzanie Starówki krośnieńskiej i Muzeum Regionalnego z piękną, największą w Polsce kolekcją lamp naftowych. Nocleg w uzdrowisku Iwonicz Zdrój. Po kolacji spacer po kurorcie.

 

Dzień  9.

Wyjazd do Tarnowa. Zwiedzanie Starego Miasta i Muzeum Etnograficznego z działem poświęconym Romom w Polsce ich twórczości i kulturze. Obiad w romskiej restauracji.
Przejazd do Krakowa na nocleg lub nocny pociąg do Berlina (przez Szczecin). W drodze kolacja pożegnalna w typowo galicyjskiej restauracji. Zakończenie programu.