UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1365934
Dzisiaj: 85
Obecnie: 2

Tydzień z kulturą Polski

Program obejmuje kilka miast południowej Polski. To spotkanie z architekturą Renesansu, z magnackimi rezydencjami, z muzeami, z królewskimi pałacami, kulturą ludową i żydowską, z muzyką Chopina i muzyką organową. To także smakowanie wyśmienitej polskiej kuchni.

Program autorski naszego Klienta ze Szwajcarii.

 

 

Dzień 1

Przylot do Warszawy. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu Starego Miasta. Lekki lunch i zwiedzanie warszawskiej starówki z wizytą w Zamku Królewskim. Kolacja w restauracji na Starym Mieście.

 

Dzień 2

Wyjazd autokarem do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie zabytków, koncert w kościele farnym na zabytkowych organach z XVII w. Obiad i wyjazd do Kozłówki, pałacu rodu Zamoyskich. Zwiedzanie pałacowych wnętrz, kaplicy, wozowni i galerii sztuki socrealizmu. Przejazd do Lublina i spacer po lubelskiej Starówce. Ratusz, klasztor Dominikanów, katedra. Kolacja w restauracji „Ulice Miasta”. Przejazd na nocleg w hotelu.

 

Dzień 3

Zwiedzanie słynnej kaplicy Trójcy Świętej na zamku w Lublinie. Przejazd do Zamościa i zwiedzanie Rynku Wielkiego z ratuszem i domami miejskiego patrycjatu, katedry, twierdzy i Pałacu Zamojskich. Obiad i przejazd do Sandomierza. Zwiedzanie rynku i katedry, zamku i kościoła Św. Jakuba najstarszej budowli ceglanej w Polsce. Przejście podziemną trasą turystyczną. Przejazd do Krakowa na kolację i nocleg.

 

Dzień 4

Zwiedzanie Krakowa. Stare Miasto z Rynkiem, Sukiennicami, Kościołem Św. Wojciecha. Zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Collegium Maius i Kościoła Mariackiego z ołtarzem Wita Stwosza. Kościół Św. Anny i Pawilon Wyspiańskiego, Mały Rynek. Po obiedzie przejazd do dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierza. Rynek z ratuszem, synagoga Tempel, synagoga Izaaka, Stara Synagoga, synagoga Remuh ze starym cmentarzem żydowskim. Przejazd do Podgórza i zwiedzanie muzeum w dawnej fabryce Oskara Schindlera z ekspozycją ilustrującą czasy wojny i okupacji w Krakowie. Kolacja w restauracji żydowskiej na Kazimierzu z koncertem muzyki klezmerskiej. Powrót do hotelu.

 

Dzień 5

Kontynuacja zwiedzania Krakowa z przewodnikiem. Plac Matejki, Barbakan, Brama Floriańska, ulica Floriańska z legendarną kawiarnią „Jama Michalika”, Kościół Św. Krzyża, Plac Szczepański z Teatrem Starym, Pałac Sztuki i Muzeum Stanisława Wyspiańskiego. Po obiedzie zwiedzanie ulicy Grodzkiej, kościoła Franciszkanów, Collegium Juridicum, ulicy Kanoniczej, Katedry Wawelskiej i Państwowych Zbiorów Sztuki w Zamku Królewskim na Wawelu. Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie. Kolacja w restauracji „Ancora”. Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 6

Wycieczka do Zakopanego. W stolicy Tatr zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego i wyjazd kolejką na Gubałówkę. Po obiedzie zwiedzanie drewnianego kościółka w Jaszczurówce i Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach. Przejazd do Chochołowa, wizyta w warsztacie rzeźbiarskim twórcy ludowego i przejazd przez Czarny Dunajec do Ludźmierza. Zwiedzanie góralskiego sanktuarium i powrót do Krakowa. Kolacja w restauracji „Pod Aniołami”. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 7

Przejazd z Krakowa do Wrocławia. Zwiedzanie Rynku z Ratuszem i słynną „Piwnicą Świdnicką”. Plac Solny i Uniwersytet z Aulą Leopoldina. Po obiedzie zwiedzanie Ostrowa Tumskiego z Katedrą i Wyspy Piaskowej z Kościołem NMP na Piasku. Przejazd do Parku Szczytnickiego i zwiedzanie Hali Stulecia oraz terenów wystawy architektonicznej z 1928 roku z budynkami w stylu architektury modernizmu (dom dla samotnych Scharouna i wille jednorodzinne). Przejazd do Antonina na uroczystą kolację w Pałacu Myśliwskim Antoniego Radziwiłła zaprojektowanym prze najwybitniejszego architekta XIX w. Karola Fryderyka Schinkla. Po kolacji koncert fortepianowy absolwenta Akademii Muzycznej. Utwory Fryderyka Chopina, który w przeszłości gościł w pałacu. Przejazd do Ostrowa Wielkopolskiego na nocleg.

 

Dzień 8

Przejazd do Łodzi. Zwiedzanie ulicy Piotrkowskiej – przejazd rykszami. Wizyta w dawnej fabryce Scheiblera przekształconej w nowoczesne centrum handlowo-gastronomiczno-wystawiennicze. Obiad w „Pierogarni”. Przejazd do portu lotniczego w Warszawie. Zakończenie programu.