UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1504681
Dzisiaj: 745
Obecnie: 1

Historyczne

Wśród programów historycznych najczęściej realizowanych jest wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau, skierowana głównie do uczniów szkół średnich. Oferujemy warianty krótkie, od jednego noclegu zaledwie, a mimo to bardzo intensywne i programowo bogate. W większości związane są z wizytą w Krakowie, łatwym do osiągnięcia koleją i samolotem. Niektóre programy z wizytą w Muzeum Auschwitz-Birkenau skierowane są do wybranych krajów.

 

Klientom z Norwegii proponujemy tury obejmujące dodatkowo Ostrzeszów, który w czasie II Wojny Światowej był miejscem internowania oficerów i żołnierzy armii norweskiej, o czym wielu Norwegów nigdy nie słyszało. Brytyjczykom proponujemy odwiedzenie Muzeum Martrologii Jeńców Wojennych w Żaganiu. Tam właśnie mieścił się w czasie wojny obóz dla lotników alianckich Luft III, słynny z Wielkiej Ucieczki w 1944 roku i jej tragicznych reperkusji.

 

Chcemy też zwrócić uwagę na programy obejmujące Karostę, wojskowe więzienie w Liepaji na Łotwie, muzeum KGB w Wilnie, IX Fort w Kownie lub ekscytujące wyrzutnie rakiet kontynentalnych w Lesie Plokstine na Litwie.

 

Inną grupą programów historycznych są realizowane przez nas podróże po szlaku Cystersów, drodze Św. Jakuba, regionach ekspansji Marchii Brandenburskiej i inne tego typu spotkania z historią.

 

 • Auschwitz-Birkenau - dwa dni

  Najkrótszy program edukacyjny związany z historią II Wojny Światowej i holokaustem. Z jednym noclegiem i dodatkowymi posiłkami. Realizowany z wariantem noclegu w Krakowie lub w Oświęcimiu.

 • Auschwitz-Birkenau - trzy dni

  Program przewidziany głównie dla grup przylatujących samolotem do Krakowa lub Katowic z dwoma noclegami w hotelach **/*** lub hostelach. W przypadku póżnych przylotów i wczesnych wylotów (Katowice) możliwość realizacji programu w oparciu o trzy noclegi, dwa w Mierzęcicach, w pobliżu lotniska i jeden w Krakowie.

 • Auschwitz-Birkenau - cztery dni

  Program przewidziany głównie dla grup przyjeżdżających autokarem Klienta z Pragi i odjeżdżających do Berlina. Zakłada 2 noclegi w Krakowie i 1 we Wrocławiu. Hotele **/*** lub hostele.

 • Auschwitz-Birkenau - pięć dni

  Program najpełniej prezentujący Kraków i jego zabytki oraz tematykę holokaustu. Cztery noclegi i bogaty program z alternatywnymi wariantami pozwalającymi poznać lepiej Małopolskę i jej turystyczne atrakcje.

 • Średniowiecze Śląska

  Program obejmuje zwiedzanie Ziemi Lubuskiej i Dolnego Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem historii panowania dynastii książąt piastowskich, działalności zakonu Cystersów i związków z Marchią Brandenburską.

  Studyjny program autorski Stowarzyszenia Historyków Marchii Brandenburskiej z Berlina „Pius Princeps”.

 • Średniowieczny Szlak Cystersów

  Program studyjny, ilustrujący średniowieczną ekspansję religijną Cystersów i biskupów lubuskich na Wschód Europy, poprzez prezentację zachowanych najstarszych zabytków architektury romańskiej w środkowej i południowej Polsce. Dodatkowo wiele miejsc związanych z nowszą historią i kulturą Polski.

  Program autorski Stowarzyszenia Historyków Marchii Brandenburskiej z Berlina. Rozpoczyna się w Koninie, ale równie dobrze może rozpoczynać się w każdym innym mieście.

 • Dolina Królów

  Program historyczny, przybliżający dzieje Dolnego Śląska i prezentujący zabytki regionu, ze szczególnym uwzględnieniem Kotliny Jeleniogórskiej z jej rezydencjami powstałymi w XIX wieku, nazywaną potocznie Doliną Królów. Zaczynamy go w granicznym mieście Görlitz, ale równie dobrze może rozpocząć się we Wrocławiu.