UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1365988
Dzisiaj: 139
Obecnie: 1

Auschwitz-Birkenau - pięć dni

Program najpełniej prezentujący Kraków i jego zabytki oraz tematykę holokaustu. Cztery noclegi i bogaty program z alternatywnymi wariantami pozwalającymi poznać lepiej Małopolskę i jej turystyczne atrakcje.

 

 

Dzień 1

Przyjazd do Krakowa w godzinach południowych. Obiad w restauracji a następnie objazd Nowej Huty, dzielnicy wybudowanej w latach 50-tych XX wieku w monumentalnym socrealistycznym stylu. Zwiedzanie Arki Pana, słynnego nowohuckiego kościoła. Kolacja w hotelu.

 

Dzień 2

Zwiedzanie Krakowa. Żydowska dzielnica Kazimierz z Muzeum Fabryki Schindlera, ilustrującym czasy wojny i okupacji w Krakowie. Obiad w restauracji. Zwiedzanie komnat lub apartamentów Zamku Królewskiego na Wawelu. Czas wolny a następnie kolacja w staromiejskiej restauracji.

 

Dzień 3

Wyjazd do Oświęcimia i zwiedzanie standardowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Lunch pakiety lub obiad w restauracji. Przejazd do Wieliczki i zwiedzanie podziemnej Trasy Turystycznej w Kopalni Soli. Kolacja w Wieliczce i powrót na nocleg do Krakowa.

 

Dzień 4

Całodniowa wycieczka do Zakopanego. Muzeum Tatrzańskie, wizyta na targu, przejazd kolejką na Gubałówkę, spacer do Butorowego Wierchu i zjazd wyciągiem krzesełkowym. Zwiedzanie sanktuarium fatimskiego na Krzeptówkach i Kaplicy w Jaszcurówce. Przejazd wzdłuż skoczni narciarskich. Powrót do Krakowa. Kolacja w "Fantasy Park" z zawodami w kręgielni.

Alternatywnie:

wycieczka do Pienińskiego Parku Narodowego i spływ Dunajcem, jedną z większych polskich atrakcji turystycznych. Przy dobrej pogodzie wizyta w zabytkowym kościólku drewnianym w Dębnie, obiekcie z listy światowego dziedzictwa kultury UNESCO. 

 

Dzień 5

Wizyta w dużej galerii handlowej i wyjazd z Krakowa.