UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1530109
Dzisiaj: 70
Obecnie: 1

Dolina Królów

Program historyczny, przybliżający dzieje Dolnego Śląska i prezentujący zabytki regionu, ze szczególnym uwzględnieniem Kotliny Jeleniogórskiej z jej rezydencjami powstałymi w XIX wieku, nazywaną potocznie Doliną Królów. Zaczynamy go w granicznym mieście Görlitz, ale równie dobrze może rozpocząć się we Wrocławiu.

 

 

Dzień  1

Przyjazd do Görlitz. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Stare Miasto, Schönhof, najstarszy renesansowy budynek w mieście, katedra Św. Piotra i Pawła. Przejazd autokarem w Karkonosze. Kolacja i nocleg w Cieplicach, uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

 

Dzień  2

Całodzienna wycieczka po Dolinie Królów. Zwiedzanie pałaców w Karpnikach i Łomnicy, dawnej rezydencji króla Prus Fryderyka Wilhelma III w Mysłakowicach wraz z kościołem projektu Karola Fryderyka Schinkla i unikalnymi domami emigrantów z Tyrolu. Zwiedzanie domu Gerharda Hauptmanna w Jagniątkowie „Łąkowy Kamień” z pięknym malowidłem Avenariusa zdobiącym klatkę schodową. Wizyta w pałacach w Staniszowie i okazałej rezydencji Schaffgotschów, pałacu w Cieplicach, gdzie mieści się obecnie filia Politechniki Wrocławskiej.

W ciągu dnia obiad i wizyta w szlifierni szkła kryształowego z możliwością dokonania zakupów. W godzinach wieczornych kolacja z muzyką do tańca.

 

Dzień  3

Przejazd autokarem do Książa i zwiedzanie tego największego na Dolnym Śląsku zamku rodziny von Hochberg. Spacer do Państwowego Stada Ogierów Książ i zwiedzanie stadniny z końmi i kolekcją powozów. Po obiedzie przejazd do Wrocławia i zakwaterowanie w hotelu.

Wieczór w operze. Po spektaklu kolacja we własnym zakresie w licznych staromiejskich restauracjach.

 

Dzień  4

Zwiedzanie Wrocławia autokarem. Hala Stulecia, dawne tereny wystawy architektonicznej WU-WA, Uniwersytet z Aulą Leopoldyna, Rynek z ratuszem, Plac Solny.
Po obiedzie przejazd do Środy Śląskiej i wizyta w muzeum regionalnym ze słynnym Skarbem Średzkim.

Wyjazd do Görlitz lub Berlina. Zakończenie programu.