UK   FR   NO
  • Brzeg
    Brzeg

Bierkowice

W programie zwiedzanie dziedzińca Zamku Piastowskiego i kościoła Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu opolskim. Wizyta w Skansenie Wsi Opolskiej (zagrody chłopskie, szkoła, kuźnia itp.). Za dodatkową opłatą realizowana jest lekcja na temat prac w pasiece, w kuźni, nauki w dawnej szkole, wypieku chleba, czy tradycji bożonarodzeniowych i wielkanocnych na Śląsku.

 

Zamek Piastów Sląskich w Brzegu, który zwiedzamy należy do najpiękniejszych zabytków renesansowych w Polsce i nazywany jest "Śląskim Wawelem". Mieści w sobie ciekawe muzeum z cennymi zbiorami rzeźby śląskiej. Na bramie zamku podziwiać można popiersia 12 pierwszych królów Polski oaz taką samą liczbę piastowskich książąt. W pobliskim kościele Podwyższenia Krzyża oglądamy zachwycające iluzjonistyczne freski Jana Kubena z XVIII w. Po wizycie w Brzegu odwiedzamy jeden z większych w Polsce skansenów budownictwa ludowego.

 

Szczególnie polecamy tą wycieczkę w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Mozna wówczas uczestniczyć w ciekawych lekcjach przgotowanych przez Muzeum Wsi Opolskiej poświęconych zwyczajom i obrzędom świątecznym.

 

 

Wyjeżdżamy o 8:30. Wycieczka trwa 8 godzin.