UK   FR   NO
  • Zamek Książ
    Zamek Książ

Książ i Szczawno Zdrój

Zachęcamy do wspólnego zwiedzania największego z zamków Dolnego Śląska - zamku Książ, niegdyś rezydencji arystokratycznej rodziny Hochbergów von Pless. Skorzystamy z okazji do podziwiania zamkowych tarasów oraz stada ogierów Książ. W Szczawnie udamy się na spacer po parku, zwiedzimy Dom Zdrojowy i zabawimy w pijalni wód.

 

Książ jest największym zamkiem Dolnego Śląska. Ma około 400 pokoi, imponującą południową fasadę, ogrodowe tarasy i odrestaurowane wnętrza. Owiane tajemnicą są także podziemia zamku. W czasie II Wojny Światowej Niemcy drążyli w litej skale korytarze, które w części można zwiedzać. Tam też mieści się stacja badawcza PAN z urządzeniami rejestrującymi ruchy skorupy ziemskiej. Po zwiedzeniu zamku odwiedzamy stadninę Państwowego Stada Ogierów, z kompleksem stajni, ujeżdżalnią i ekspozycją powozów i sań.

 

W Szczawnie spacerujemy po parku zdrojowym i spacerowym deptaku. W zabytkowej pijalni próbujemy wody mineralnej.

 

Istnieje także możliwość wariantu wycieczki z wizytą w niezbyt odległej palmiarni w Lubiechowie, którą dla swej żony Daisy kazał wybudować w 1914 roku Jan Henryk XV von Hochberg.

 

 

Wyjazd na wycieczkę o godz. 8:00. Czas trwania 8 godzin.