UK   FR   NO

Western City

Zwiedzimy zamek w Bolkowie i Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach. Głównym punktem programu będą zabawy w miasteczku kowbojskim koło Karpacza.

 

Pierwszym odwiedzanym miejscem są ruiny zamku Bolków, zbudowanego przez Bolka I Świdnickiego. Z wieży zamku roztacza się piekny widok na wzniesienia Przedgórza Sudeckiego i na Góry Ołowiane. Kolejnym odwiedzanym miejscem jest Muzeum Przyrodnicze w Parku Norweskim w Cieplicach Zdroju, częśći Jeleniej Góry. Muzeum to głównie zbiory ornitologiczne z dawnej kolekcji Schaffgotchów, rodu rycerskiego, do którego należała cała Kotlina Jeleniogórska. Muzeum miesci się w budynku w stylu norweskim, wybudowanym w prezencie dla właścicieli fabryki maszyn papierniczych przez jednego z norweskich klientów na przełomie XIX i XX wieku.

 

Ostatecznym celem wycieczki jest "Western City" miasteczko jakby żywcem wzięte z filmów o dzikim zachodzie, gdzie czeka nas moc atrakcji (dodatkowo płatnych) m.in. jazda na mechanicznym byku, rzucanie lasem, strzelanie z łuku, przejażdżka kolejką. Na koniec jesteśmy świadkami napadu na bank i zwycięskiej potyczki z rabusiami w wykonaniu dzielnego szeryfa. Na terenie miasteczka dobrze zaopatrzone punkty gastronomiczne i pamistkarskie.

 

 

Wyjazd o godz. 8:00.  Czas trwania: 11 godzin.