UK   FR   NO

Gołuchów i Antonin

Namawiamy do zwiedzenia Pałacu Myśliwskiego Radziwiłłów w Antoninie oraz zamku Działyńskich w Gołuchowie - jednej z najpiękniejszych rezydencji renesansowych w Polsce. W programie także wizyta w Centrum Kultury Leśnej (Muzeum Lasu) oraz pobyt w parku z rezerwatem żubrów.

 

Jedna z naszych ulubionych wycieczek.

 

Myśliwski Pałacyk Antoniego Radziwiłła, to nie tylko wybitne dzieło największego architekta Europy w XIX w. Karola Fryderyka Schinkla, ale także miejsce odwiedzane przez młodego Chopina, który uczył tu muzyki córki swego gospodarza, głównie piękną Elizę, której nieszczęśliwy romans z przyszłym władcą Prus Fryderykiem Wilhelmem III poruszył cały kontynent.

 

Głównym celem wycieczki jest Gołuchów z pałacem Czartoryskich (w wianie wniesiony do rodu Działyńskich) będący przykładem pięknęj architektury w stylu francuskiego renesansu. W pałacu mieści się Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu z cennymi zbiorami i najwiekszą w Polsce kolekcją waz antycznych (52 sztuki). W programie wycieczki także wizyta w Centrum Kultury Leśnej, zwanym potocznie Muzeum Lasu i w zagrodzie żubrów, położonej w pięknym, rozległym parku ze stawami i imponującym drzewostanem.

 

 

Na wycieczkę wyjeżdżamy o godz. 8:00. Wycieczka trwa 11 godzin.