UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1365966
Dzisiaj: 117
Obecnie: 3

Weekend w Bydgoszczy

Bydgoszcz to jedno z największych polskich miast. Położone nad Brdą i Kanałem Bydgoskim łączącym dorzecza Odry i Wisły. Siedziba województwa kujawsko-pomorskiego. Malownicze, z ciekawymi zabytkami i bogatym życiem kulturalnym. Weekend operowy w Bydgoszczy może być niezapomnianym przeżyciem. Łatwo dostępny także dzięki portowi lotniczemu im. Ignacego Jana Paderewskiego dla turystów z Niemiec i wielkiej Brytanii.

 

 

Dzień 1. Czwartek

Przyjazd do Bydgoszczy. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w restauracji na Starym Mieście.

 

Dzień 2. Piątek

Zwiedzanie Bydgoszczy. Wizyta w Muzeum Okręgowym znanym z kolekcji malarstwa XIX wieku i największego zbioru obrazów Leona Wyczółkowskiego. Zwiedzanie Galerii Sztuki Nowoczesnej i rejs (w sezonie) bydgoskim tramwajem wodnym.

 

Dzień 3. Sobota

Wycieczka do Starego Fordonu, obecnie dzielnicy Bydgoszczy. Zwiedzanie Doliny Śmierci, miejsca martyrologii ludności polskiej i żydowskiej we wrześniu 1939 roku, okolic synagogi i żelaznego mostu kolejowego przez Wisłę z 1893 roku o długości 1005 m. Spektakl operowy w jednym z najlepszych teatrów operowych w Polsce Opera Nova. Repertuar na stronie www.operanova.bydgoszcz.pl

 

Dzień 4. Niedziela

Indywidualne zwiedzanie miasta, zakupy. Wyjazd z Bydgoszczy.