UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1504715
Dzisiaj: 779
Obecnie: 1
  • stara synagoga
    stara synagoga

Weekend w Krakowie

Spotkanie z dawną stolicą Polski, kolebką kultury i tradycji. Jedno z najczęściej odwiedzanych polskich miast, ze względu na liczne zabytki i bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych. Malownicze i tętniące życiem. Całoroczna ciekawa oferta dla turystów z całego świata. Punkt wypadowy w polskie Tatry, do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Wadowic, miejsca urodzin Jana Pawła II i w Pieniny z ich główną atrakcją, spływem Dunajcem.

 

 

Dzień 1. Czwartek

Przyjazd do Krakowa. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja na Starym Mieście.

 

Dzień 2. Piątek

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Trakt Królewski, Rynek, Sukiennice, Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim, najstarsza część Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Kościół Franciszkanów, Wawel z Katedrą i Zamkiem Królewskim. W godzinach popołudniowych zwiedzanie dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierza i Muzeum Fabryki Schindlera ilustrującego okres II Wojny Światowej i niemieckiej okupacji w Krakowie.
Kolacja z muzyką klezmerską w jednej z restauracji na Kazimierzu.

 

Dzień 3. Sobota

Wyjazd na jedną z proponowanych wycieczek:

  • do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
  • do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, miejsca urodzin Jana Pawła II
  • do Zakopanego – ze zwiedzaniem miasta, Muzeum Tatrzańskiego, wyjazdem kolejką na Gubałówkę lub wędrówką w głąb Doliny Kościeliskiej lub Chochołowskiej. W drodze powrotnej wizyta w typowej wsi Podhala Chochołowie i sanktuarium w Ludźmierzu.
  • do zabytkowego kościółka w Dębnie Podhalańskim (na liście UNESCO) i do Sromowców na spływ Dunajcem (od maja do października).

Po powrocie do Krakowa możliwość obejrzenia spektaklu w Operze Krakowskiej. Repertuar na stronie www.opera.krakow.pl.

 

Dzień 4. Niedziela

Wyjazd do Wieliczki i zwiedzanie Trasy Turystycznej w Kopalni Soli (na liście UNESCO od 1978 roku). Po zwiedzaniu wyjazd z Krakowa.

 

 

 

Oferta może być dowolnie modyfikowana i wzbogacona. Celem mogą być zamki w Dębnie i Wiśniczu, Kopalnia Soli w Bochni, Muzeum Narodowe, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa ze swoimi oddziałami www.mhk.pl , Ojcowski Park Narodowy z zamkiem w Pieskowej Skale i Grotą Łokietka, Nowa Huta, przykład architektury socrealistycznej i miejsca kultywowania historii lat 50-tych XX wieku, którą można zwiedzać zabytkowym autokarem, „ogórkiem” lub starymi trabantami, autami produkcji wschodnich Niemiec, nieistniejącego już państwa NRD. W sezonie letnim można korzystać z rejsów statkami po Wiśle, lub podziwiać miasto z gondoli unoszącego się nad miastem balonu.