UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1365967
Dzisiaj: 118
Obecnie: 3

Weekend w Lublinie

Lublin jest atrakcyjnym turystycznie miastem Polski, leżącym na trasie kilku turystycznych szlaków Europy, takich jak Via Regia, Szlak Chasydów i Szlak Jagielloński. Na lubelskim zamku znajduje się jeden z najciekawszych zabytków sztuki gotyckiej „Kaplica Trójcy Świętej”. W pobliżu znajduje się jedno z najtragiczniejszych miejsc holocaustu – dawny niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek, miejsce zagłady Żydów. To także baza wycieczkowa do wyjazdów w atrakcyjne miejsca Lubelszczyzny, do Puław i Kazimierza, do perły architektury Renesansu Zamościa, rezydencji magnackiej w Kozłówce lub Chełma znanego ze swych Podziemi Kredowych.

 

 

Dzień 1. Czwartek

Przyjazd do Lublina. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja w staromiejskiej słynnej restauracji „Ulice Miasta”.

 

Dzień 2. Piątek

Zwiedzanie Lublina. Zamek z kaplicą Trójcy Śląskiej i zabytkowa Starówka Lubelska. Po południu wyjazd do skansenu Wsi Lubelskiej.

 

Dzień 3. Sobota

Kilka wariantów spędzenia tego dnia.

Wariant stacjonarny

Zwiedzanie Muzeum Historii Lublina w Bramie Krakowskiej i Państwowego Muzeum Martyrologii na Majdanku.

Wariant wycieczkowy I

Wyjazd do Zamościa i zwiedzanie miasta: Rynek Wielki, Solny i Wodny, Katedra, Pałac Zamojskich, bastiony twierdzy austriackiej, żydowskie jatki, dom mykwy, dom rabina, bramy Lwowska i Lubelska.

Wariant wycieczkowy II

Wyjazd do Puław, Kazimierza Dolnego i Nałęczowa. Zwiedzanie Pałacu Czartoryskich i parku z Świątynią Sybilli i Domem Gotyckim w Puławach, Kościoła Farnego i zabytkowej starówki z renesansowymi domami w malowniczym Kazimierzu Dolnym i parku zdrojowego z ogrodem botanicznym w uzdrowisku Nałęczów.

Wariant wycieczkowy III

Wyjazd do pałacu Zamojskich w Kozłówce. Zwiedzanie pałacu, kaplicy, powozowni, parku i Galerii Sztuki Socrealizmu unikalnego zbioru sztuki lat 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku, jedyna tego typu ekspozycja w Polsce.

Wariant wycieczkowy IV

Wycieczka do Chełma. Zwiedzanie miasta z licznymi zabytkami pogranicza kultur, polskiej, żydowskiej i ukraińskiej. Bazylika Narodzenia NMP, Cerkiew Św.Jana Teologa, zabytkowe stare miasto ze słynnymi Podziemiami Kredowymi.

 

Po powrocie do Lublina możliwość uczestnictwa w spektaklu Teatru Muzycznego. Repertuar w sezonie artystycznym (IX-VI) dostępny na stronie www.teatrmuzyczny.eu.

 

Dzień 4. Niedziela

Wyjazd z Lublina. Port lotniczy w Rzeszowie pozwala na dotarcie w rejon Polski południowo – wschodniej turystom z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii. Port lotniczy w Lublinie jest w budowie.