UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1530107
Dzisiaj: 68
Obecnie: 2

Ossolineum

Ossolineum

Weekend we Wrocławiu

W czasie weekendu we Wrocławiu zwiedzamy miasto z zabytkowym Ostrowem Tumskim, oglądamy „Panoramę Racławicką” i wyjeżdżamy na wycieczkę do jednego z atrakcyjnych miejsc Dolnego Śląska. To także świetne miejsce na weekend operowy. Opera Wrocławska jest znana w świecie ze swoich superprodukcji.

 

 

Dzień 1. Czwartek

Przyjazd do Wrocławia. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja na Starym Mieście.

 

Dzień 2. Piątek

Zwiedzanie Wrocławia. Rynek, Uniwersytet z jedną z najpiękniejszych sal barokowych Europy, Aulą Leopoldina. Hala Stulecia wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO oraz Ogród Japoński i budynki architektonicznej wystawy z 1928 roku. Czas wolny na zakupy i indywidualne zwiedzanie miasta.

 

Dzień 3. Sobota

Wycieczka w okolice Wrocławia według jednego z wariantów:

  • Świdnica z jednym z dwóch największych drewnianych kościołów w Europie, Kościołem Pokoju (na liście UNESCO) i największy dolnośląski zamek Książ
  • Klasztor Cystersów w Lubiążu i Bazylika Mniejsza z grobem Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy,
  • Żagań z Muzeum Martyrologii Jeńców Wojennych, miejscem, gdzie z obozu jenieckiego dla pilotów RAF miała miejsce słynna „Wielka Ucieczka” w 1944 roku.

Po powrocie z wycieczki spektakl operowy lub operetkowy Opery Wrocławskiej lub Wrocławskiego Teatru Muzycznego. Repertuar na stronach www.opera.wroclaw.pl i www.teatr-capitol.pl

 

Dzień 4. Niedziela

Zwiedzanie „Panoramy Racławickiej”, jednej z głównych atrakcji turystycznych miasta, obrazu przedstawiającego bitwę pod Racławicami w czasie insurekcji kościuszkowskiej w 1794 roku. Z biletem „Panoramy” odwiedzić możemy wrocławski oddział Muzeum Narodowego.