UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1365963
Dzisiaj: 114
Obecnie: 2

Weekend w Łodzi

Łódź nazywana jest polskim Manchesterem. Ze słynną ulicą Piotrkowską, rewitalizowanym kompleksem dawnych fabryk Poznańskiego zamienionym na wielkie centrum kulturalno-handlowe „Manufaktura”, z zabytkowymi osiedlami robotniczymi, secesyjnymi pałacami dawnych fabrykantów, znakomitymi przykładami architektury przemysłowej, słynną Szkołą Fimową i Muzeum Sztuki Współczesnej, z własnym portem lotniczym im. Władysława Reymonta, dzięki któremu łatwo dotrą tu turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Izraela i Irlandii. Łódź jest ciekawym celem weekendowym. Szczególnie polecanym studentom architektury. Miłośnicy Opery także nie będą zawiedzeni.

 

 

Dzień 1. Czwartek

Przyjazd do Łodzi. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

 

Dzień 2. Piątek

Zwiedzanie jednej z największych nekropolii żydowskich w Europie (42 ha) z największym na świecie grobowcem żydowskim Izraela Poznańskiego. Wizyta w Muzeum Historii Miasta Łodzi w pałacu Poznańskich. Przejażdżka rykszami ulicą Piotrkowską i wizyta w „Manufakturze” kompleksie handlowo-rozrywkowym. Zakończenie dnia w jednej z restauracji, na najdłuższej ulicy miasta, pełnej pałaców i secesyjnych kamienic, ulicy Piotrkowskiej.

 

Dzień 3. Sobota

Zwiedzanie Łodzi. Księży Młyn – osiedle robotnicze Karola Scheiblera z 1900 roku, pałace Poznańskich, Kindermannów, Scheiblerów – w jednym z nich Muzeum Kinematografii. Zwiedzanie Muzeum Sztuki Współczesnej. Opcjonalnie Muzeum Włókiennictwa w dawnej fabryce Ludwika Geyera, tak zwanej Białej Fabryce.Wieczorem spektakl w Łódzkim Teatrze Wielkim. Repertuar dostępny na stronie www.operalodz.com.

 

Dzień 4. Niedziela

Przejazd zabytkowym tramwajem linii '0' (tylko w sezonie letnim) lub tramwajem '46' lub '43' obsługującymi drugą i trzecią pod względem długości linią tramwajową w Europie (36 i 30 km). Z Konstantynowa Łódzkiego, gdzie dojechać można właśnie tramwajem '43', możliwość szybkiego transferu na lotnisko im. Władysława Reymonta. Wyjazd z Łodzi.