UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1365990
Dzisiaj: 141
Obecnie: 2

Weekend w Szczecinie

Szczecin jest obok Gdańska i Gdyni dużym miastem portowym. Jest miastem na europejskim szlaku zabytków gotyku ceglanego. Blisko stąd na wyspę Wolin i do nadmorskich kurortów Międzyzdroi i Świnoujścia. Dawna siedziba Książąt Pomorskich, o ciekawym układzie urbanistycznym i licznymi zabytkami.

 

 

Dzień 1. Czwartek

Przyjazd do Szczecina. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja rybna na barce restauracyjnej zacumowanej przy Bulwarze Jana z Kolna.

 

Dzień 2. Piątek

Zwiedzanie Szczecina. Brama Portowa, Zamek Książąt Szczecińskich, Katedra Św. Jakuba, Rynek Sienny. Wycieczka statkiem po szczecińskim porcie.

 

Dzień 3. Sobota

Wariant stacjonarny

Zwiedzanie Muzeum Morskiego i Podziemnej Trasy Turystycznej, najlepszego produktu turystycznego Polski w 2008 roku. Wycieczka do Szczecińskiego Parku Krajobrazowego. Spacer na Bukową Górę i wokół Jeziora Szmaragdowego.

Wariant wycieczkowy

Rejs wodolotem Szczecin-Świnoujście (od kwietnia do października). Zwiedzanie Świnoujścia, wizyta w Muzeum Rybołówstwa. Możliwość zwiedzenia sąsiedniego Ahlbecku z ciekawą architekturą pensjonatową i molem o długości 280 metrów. Do Ahlbeck i dwóch innych uzdrowisk nadmorskich na wyspie Uznam możemy pojechać autobusową „Linią Europejską” nr 290/291. O 16:30 wypłynięcie wodolotu w drogę powrotną do Szczecina.

 

W sezonie artystycznym – od września do czerwca możliwość uczestnictwa w spektaklu Opery na Zamku. Repertuar dostępny na stronie www.opera.szczecin.pl


Dzień 4. Niedziela

Zwiedzanie Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki lub Muzeum Narodowego w Szczecinie. Wyjazd z miasta. Lotnisko w Goleniowie umożliwia wizyty turystów z  Irlandii, Wielkiej Brytanii i Norwegii. Częste połączenia każdego dnia kolejowe i mikrobusowe z Berlinem.