UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1504705
Dzisiaj: 769
Obecnie: 2

Gospodarka rybacka w Polsce

Program studyjny obrazujący stan gospodarki rybnej na śródlądowych wodach Polski a zwłaszcza hodowlę karpia, amura, suma, szczupaka, lina i pstrąga. Polska posiada jedne z największych kompleksów stawów hodowlanych w Europie. Znana jest również powszechnie wysoka jakość ryb dzięki odpowiedniej karmie i czystości wód. Hodowle otoczone są odpowiednim nadzorem weterynaryjnym i opieką naukową.

 

 

Dzień 1

Przyjazd do Krakowa. Popołudniowe zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Kolacja z muzyką klezmerską w jednej z restauracji w dawnej żydowskiej dzielnicy Kazimierz. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 2

Wyjazd do Przyborowa i zwiedzanie rybackiego gospodarstwa agroturystycznego. Przejazd do Pcimia i wizyta w hodowli pstrąga. Po obiedzie wyjazd do Wieliczki i zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej. Kolacja w Wieliczce i powrót na nocleg do Krakowa.

 

Dzień  3

Wyjazd do „Doliny Karpia” w okolicach Oświęcimia i zwiedzanie jednego z gospodarstw rybackich. Wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau z lokalnym przewodnikiem, a następnie przejazd do gospodarstwa rybnego w Dolinie Będkowskiej. Wspólna kolacja rybna z hodowcami ryb. Powrót do Krakowa na nocleg.

 

Dzień  4

Przejazd do Częstochowy. Zwiedzanie sanktuarium na Jasnej Górze z obrazem słynnej Czarnej Madonny. Po obiedzie przejazd do Ciasnej i wizyta w gospodarstwie rybnym. Po spacerze groblami stawów i spotkaniem z właścicielami przejazd do Wrocławia na kolację i nocleg.

 

Dzień 5

Wyjazd do Milicza, największego w Polsce kompleksu stawów hodowlanych założonych jeszcze w średniowieczu przez zakon Cystersów. Wizyta w gospodarstwach rybnych Stawno i Ruda Sułowska. Rybny obiad w restauracji. Powrót do Wrocławia i popołudniowe zwiedzanie miasta. Spacer po Ostrowie Tumskim i Starym Mieście. Kolacja w restauracji na wrocławskim rynku. Przejście do hotelu na nocleg.

 

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zakończenie programu.