UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1365908
Dzisiaj: 59
Obecnie: 2
  • pszczelarstwo
    pszczelarstwo

Pszczelarstwo w Polsce - 'study-tour'

Program studyjny dla pszczelarzy odwiedzających Polskę. Pozwala poznać zarówno pasieki jak i służące pszczelarstwu firmy produkujące ule, sprzęt i odzież przydatne pszczelarzom. Bezpośrednie spotkania z pszczelarzami pozwalają na wymianę doświadczeń. Odwiedziny w sklepach pszczelarskich są okazją do zakupu stosunkowo niedrogiego w Polsce oprzyrządowania uli i odzieży ochronnej. Jednocześnie podróż studyjna umożliwia poznanie wielu zabytków i ważnych dla historii Polski miejsc.

 

 

Dzień 1

Przyjazd do Polski i bezpośredni transfer do miejscowości Stróże, siedziby firmy „Sądecki Bartnik”, jednego z większych producentów miodu w Polsce. Zwiedzanie skansenu zabytkowych uli i garden party w skansenie z udziałem kierownictwa firmy. Przejazd na nocleg w hotelu w Nowym Sączu.

 

Dzień 2

Wyjazd do Kamiannej, centrum polskiego pszczelarstwa. Zwiedzanie Domu Pszczelarza i Muzeum Pszczelarstwa. Degustacja miodów pitnych. Zwiedzanie dwóch okolicznych pasiek i powrót do Kamiannej do skansenu i pasieki „Barć”. Zwiedzanie laboratorium hodowli matek pszczelich i drewnianego kościółka z XVIII wieku. Przejazd do Zakopanego na kolację i nocleg.

 

Dzień 3

Zwiedzanie Zakopanego z lokalnym targiem, na którym sprzedawane są sery i miody. Wyjazd koleją górską na szczyt Gubałówki, spacer na Butorowy Wierch i zjazd wyciągiem krzesełkowym. Przejazd do malowniczej wsi Chochołów i odwiedziny u miejscowego pszczelarza. Kolejnym odwiedzanym miejscem jest malowniczo położona w lasach w okolicach Spytkowic pasieka produkująca głównie miód spadziowy. Powrót do Zakopanego na kolację z występem folklorystycznym w karczmie góralskiej i nocleg.

 

Dzień 4

Wyjazd do Sromowców na spływ Dunajcem. Po drodze odwiedziny w pasiece we wsi Czarna Góra. Przejazd do Wieliczki i zwiedzanie Kopalni Soli. Powrót do Krakowa, kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 5

Przedpołudniowe zwiedzanie Krakowa z lokalnym przewodnikiem i wyjazd do Sułkowic na zwiedzanie największego polskiego producenta sprzętu dla pszczelarzy – uli, ręcznych i elektrycznych wirówek, odzieży pszczelarskiej i licznych narzędzi. Zakupy w firmowej hurtowni w specjalnych cenach. Kolacja w restauracji „Rycerska” w Kętach i powrót do hotelu w Krakowie.

 

Dzień 6

Wyjazd do Oświęcimia i zwiedzanie terenów Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Odwiedziny u lokalnego pszczelarza i uroczysta kolacja kończąca podróż studyjną. Powrót do Krakowa na nocleg.

 

Dzień 7

Zakończenie programu i wyjazd z Krakowa.