UK   FR   NO
Pomoc

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826

Statystyki wizyt:
Razem: 1365927
Dzisiaj: 78
Obecnie: 3

Pszczelarstwo w Republice Czeskiej

Program prezentuje pszczelarstwo w Republice Czeskiej, głównie na terenie środkowych Czech, gdzie jest najlepiej rozwinięte. Uczestnicy mają okazję poznania nie tylko licznych pasiek, ale także naukowego centrum czeskiego pszczelarstwa w Dolu pod Pragą. Program jest także atrakcyjny turystycznie, gdyż pozwala poznać zabytki stolicy Czech Pragi, oraz znajdujące się na liście UNESCO zamek w Litomyślu i Katedrę w Kutnej Horze.

 

 

Dzień 1

Przyjazd do Pragi,transfer z lotniska lub dworca, zakwaterowanie w hotelu i przejazd metrem do centrum miasta. Spacer przez Plac Wacława, Rynek i Most Karola na Małą Stranę. Kolacja w restauracji położonej w pobliżu Kampy, zakątka nazywanego praską Wenecją. Powrót metrem do hotelu na nocleg.

 

Dzień 2

Wyjazd metrem na zwiedzanie miasta. Przejście przez Petrzyńskie Ogrody na zamek praski. Zwiedzanie kompleksu Hradczan – Katedry Św.Wita, Pałacu Królewskiego, Katedry Św. Jerzego, Złotej Uliczki i położonego u jej końca Muzeum Zabawek. Popołudnie przeznaczone na indywidualne zwiedzanie i zakupy.

 

Dzień 3

Wyjazd do Dolu pod Pragą w celu zwiedzenia badawczego centrum czeskiego pszczelarstwa i spotkania z jego pracownikami. Przejazd do Kleczan na obiad w typowej czeskiej, wiejskiej restauracji. Po obiedzie wizyta w hodowli matek pszczelich w Mukarzowie a następnie przejazd do Kutnej Hory i zwiedzanie imponującej katedry Św.Barbary, zabytku figurującego od 1995 roku na liście UNESCO. Przejazd do miasta Chrudim na kolację i nocleg w hotelu.

 

Dzień 4

Wyjazd autokarem do Litomyśla i zwiedzanie wpisanego także na listę UNESCO renesansowego zamku. W godzinach popołudniowych odwiedziny eksperymentalnej pasieki Kyvalka w Rosicach koło Brna. Powrót do Chrudimu na kolację i nocleg.

 

Dzień 5

Przejazd do Balkovej Lhoty i zwiedzanie dużej pasieki. Spotkanie z pszczelarzem, degustacja miodów i wymiana doświadczeń. Zwiedzanie kolejnej pasieki w okolicach Hlinska i przejazd do skansenu wsi morawskiej w Veselym Kopcu. Zwiedzanie skansenu i grill party na terenie muzeum. Powrót do Chrudimu i wieczorny spacer po starym centrum miasta.

 

Dzień 6

Wyjazd do Nowego Miasta nad Metują i zwiedzanie zamku. Po przerwie na obiad przejazd do znanego w Czechach pszczelarza Mirosława Żeleznego i degustacja produkowanych przez niego miodów pitnych. Wyjazd z Czech do Polski przez przejście graniczne Kralovec-Lubawka. Wizyta w pasiece polskiego pszczelarza w okolicach Bolkowa, a następnie zwiedzanie zakładu firmy „Sułkowski”, producenta uli i wielu pszczelarskich akcesoriów. Po wizycie w zakładzie produkcyjnym, obejrzeniu ekspozycji produktów i ewentualnych zakupach, kolacja w restauracji hotelu „Bolków” z udziałem kierownictwa firmy „Sułkowski”. Po kolacji przejazd na nocleg we Wrocławiu.

 

Dzień 7

Przejazd do wrocławskiego portu lotniczego i zakończenie programu.