Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826
Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij e-maila ze strony 'Kontakt' lub zadzwoń: +48 602 694 826
Program studyjny przeznaczony dla ogrodników, projektantów ogrodów i hodowców roślin ozdobnych a także studentów zainteresowanych tą problematyką. Pozwala także poznać wiele zabytków i dotrzeć do wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc. Zapoznaje z folklorem i historią Polski w trakcie podróży przez trzy regiony: Dolny i Górny Śląsk oraz Małopolskę.
Program równie dobrze mógłby być zaszeregowany do podróży przedstawiających historię i kulturę Polski.
Dzień 1
Przyjazd do Wrocławia, a następnie transfer do Szczawna Zdroju, uzdrowiska na Dolnym Śląsku. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po zabytkowym parku zdrojowym. Kolacja powitalna w adaptowanej na restaurację starej stajni.
Dzień 2
Wyjazd na zwiedzanie Książa, największego śląskiego zamku i jego tarasowych ogrodów a także zabytkowej, najstarszej w Polsce palmiarni założonej przez księcia Jana Henryka XV Hochberga dla żony Marii Teresy Oliwii Hochberg von Pless w latach 1911-1914. Powrót do Wrocławia i spotkanie w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego z jego kierownictwem. Spacer po najstarszej części miasta – Ostrowie Tumskim.
Kolacja w jednej z restauracji w rejonie staromiejskiego rynku i nocleg w hotelu w centrum miasta.
Dzień 3
Zwiedzanie rotundy ze słynną panoramą przedstawiającą bitwę pod Racławicami w trakcie insurekcji kościuszkowskiej w 1794 roku i wyjazd do Świerklańca na Górnym Śląsku. Spacer po parku dawnej rezydencji Donnersmarcków, rodziny fabrykantów, którzy w XIX wieku stworzyli industrialną potęgę zakładając kopalnie i huty w tej najbardziej obecnie uprzemysłowionej części Polski. Wizyta w położonej w pobliżu firmie „Ślaski Ogród” zaopatrujących branżę ogrodniczą w sadzonki drzew, krzewów, nasiona traw i kwiatów, narzędzia, środki ochrony roślin, nawozy, drewniane i kamienne elementy architektury ogrodowej, rośliny i ryby do oczek wodnych, sztuczne wodospady, pergole i altany ogrodowe. Przejazd do Oświęcimia i zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Kolacja i przejazd do Krakowa na nocleg.
Dzień 4
Wizyta w krakowskim Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego i jego zwiedzanie z pracownikami naukowymi obiektu. Po przerwie zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem – Zamek Królewski i katedra na wzgórzu wawelskim, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza z XV w. Wolny wieczór.
Dzień 5
Wyjazd do Wieliczki i zwiedzanie unikalnego w skali Europy i świata zabytku – Kopalni Soli. Przejście podziemnej trasy turystycznej znajdującej się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO od 1978 roku.
Po zwiedzeniu kopalni przejazd do Zakopanego, najbardziej znanego centrum sportów zimowych w Polsce położonego u stóp najwyższych polskich gór – Tatr. Zwiedzanie lokalnego rynku rękodzieła artystycznego i serów i kolacja z występem folklorystycznym i tańcami w karczmie góralskiej. Nocleg w Zakopanem.
Dzień 6
Przejazd do Sromowców i spływ Dunajcem do Krościenka. W drodze do Krakowa wizyta w jednej z największych w Polsce szkółek drzew, krzewów i roślin ozdobnych. Fachowe zwiedzanie terenu w towarzystwie właścicieli. Kolacja na krakowskim Kazimierzu, dawnej dzielnicy żydowskiej z koncertem muzyki klezmerskiej.
Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 7
Zakończenie programu i wyjazd z Krakowa.